Dujinių katilų techninė priežiūra

dujinių katilų techninis aptarnavimas

Šiuolaikinėje rinkoje esant didžiuliam technologijų pasirinkimui, dujiniai katilai vis dar lieka viena populiariausių šildymo sistemų dėl jų efektyvumo, ekonomiškumo ir patikimumo. Tačiau, kaip ir bet kuriai kitai technologijai, reikia tinkamos priežiūros, kad būtų užtikrintas ilgalaikis veikimas. Šiame straipsnyje detaliai aptarsime, kaip tinkamai atlikti dujinių katilų priežiūrą.

Techninę priežiūra atliekame šiems dujiniams katilams: Viessmann, Bosch, Junkers, Vaillant, Buderus, Immergas, Baxi, Berretta, Ariston, Protherm, Wolf, Sime, De Dietrich, Saunier Duval, Daikin, Radiant, Termet, Thermona, Italtherm.

Straipsnis yra skirtas suteikti visapusišką informaciją apie dujinių katilų priežiūrą. Čia rasite viską – nuo kasdienės katilo priežiūros, iki problemų diagnozavimo ir išsprendimo būdų. Taip pat galite pasikliauti mūsų D.U.K. sekcija straipsnio gale, kurioje atsakysime į 10 dažniausiai užduodamų klausimų.

Turinys
 1. Kasdieninė dujinių katilų priežiūra
 2. Sezoninė dujinių katilų priežiūra
 3. Techniniai dujinių katilų priežiūros aspektai
 4. Dujinių katilų problemų diagnozavimas
 5. Ekonominės dujinių katilų priežiūros nauda
 6. Ekologinė dujinių katilų priežiūros nauda
 7. Kaip rasti tinkamą dujinių katilų priežiūros specialistą
 8. D.U.K.
 9. Dujinių katilų gamintojų instrukcijos

 1. Kasdieninė dujinių katilų priežiūra: Šioje dalyje aprašomi veiksmai, kuriuos galite atlikti kiekvieną dieną, kad išlaikytumėte savo dujinį katilą gerai veikiantį.
 2. Sezoninė dujinių katilų priežiūra: Aprašoma, kaip atlikti metinį dujinio katilo patikrinimą ir pasiruošimą žiemos sezonui, kad užtikrintumėte jo efektyvumą ir saugumą.
 3. Techniniai dujinių katilų priežiūros aspektai: Šioje dalyje aptariami kvalifikuotos priežiūros aspektai, įskaitant techninę priežiūrą, kurios negalima atlikti be specializuotos įrangos bei žinių.
 4. Dujinių katilų problemų diagnozavimas : Aptariamos dažniausiai pasitaikančios problemos su dujiniais katilais ir kaip jas spręsti.
 5. Ekonominės dujinių katilų priežiūros nauda: Šiame skyriuje nagrinėjamas reguliarios priežiūros įtaką katilo efektyvumui ir ekonomiškumui.
 6. Ekologinė dujinių katilų priežiūros nauda : Pastraipoje nagrinėjama, kaip tinkama dujinio katilo priežiūra gali sumažinti aplinkos taršą ir pagerinti energijos vartojimo efektyvumą.
 7. Kaip rasti tinkamą dujinių katilų priežiūros specialistą: Šioje dalyje pateikiami patarimai, kaip pasirinkti kvalifikuotą dujinio katilo priežiūros specialistą ir kokios yra naudos, gaunamos pasitelkus profesionalus.
 8. D.U.K. (Dažniausiai Užduodami Klausimai): Šioje dalyje atsakoma į dažniausiai užduodamus klausimus apie dujinio katilo priežiūrą, siekiant suteikti vartotojui dar daugiau reikalingos informacijos.
 9. Dujinių katilų gamintojų instrukcijos: Junkers, Bosch, Baxi, Protherm dujinių katilų gamintojų instrukcijos ir klaidų kodai

1. Kasdieninė dujinių katilų priežiūra

dujinių katilų priežiūra ir jaukūs namai

Dujinių katilų priežiūra prasideda nuo kasdienių įpročių. Vienas pagrindinių veiksmų – stebėti katilo ekraną ir jo rodmenis. Dujiniai katilai yra aprūpinti prietaisais, kurie rodo svarbias katilo veikimo charakteristikas, tokias kaip spaudimas ir temperatūra. Šie du parametrai turėtų būti laikomi normaliose ribose (tarp 1 ir 2 barų). Per didelis spaudimas gali rodyti, kad sistemoje yra problemų, o per mažas gali reikšti, kad katilas nėra pakankamai efektyvus arba sistemoje yra pratekėjimų.

Be to, kasdieninė priežiūra turėtų apimti ir patikrinimus dėl galimų dujų nuotėkių. Dujinis katilas, kaip ir bet kuris kitas dujinis įrenginys, gali kelti pavojų dėl dujų nuotėkio. Jei pastebite bet kokį keistą kvapą (sieros arba „sugedusių kiaušinių”) aplink katilą, tai gali reikšti, kad yra dujų nuotėkis. Tokiu atveju nedelsiant atjunkite katilą nuo dujų tiekimo ir kreipkitės į dujinių katilų priežiūros specialistus.

Galų gale, reguliariai apžiūrėkite dujinį katilą vizualiai. Ar yra kokių nors akivaizdžių sugedimų, pvz., vandens nuotėkio, korozijos, atsipalaidavusių dalių? Jei kas nors atrodo ne taip, nedelskite ir kreipkitės į ekspertą.

2. Sezoninė dujinių katilų priežiūra

Prieš kiekvieną šildymo sezoną, ypač prieš rudenį, rekomenduojama atlikti išsamų dujinio katilo patikrinimą. Šiame etape turėtumėte tikrinti daugiau nei tik pagrindinius rodiklius. Reikėtų patikrinti, ar ventiliacijos angos yra laisvos, ar sudegimo kamera yra švari ir ar saugikliai veikia teisingai.

Ventiliacijos angų valymas yra svarbus darbas, kurį turėtų atlikti profesionalus technikas. Jis užtikrins, kad degimo produktai tinkamai išsiskiria iš dujų katilo.

sezoninė dujinių katilų priežiūra

Sudegimo kamerą turėtų patikrinti ir valyti specialistas. Tačiau galite vizualiai patikrinti, ar nėra akivaizdžių problemų, tokios kaip suodžių kaupimasis, korozija ar deformacija.

Saugikliai yra svarbi katilo dalis, nes jie apsaugo sistemą nuo perkaitimo. Jie turėtų būti patikrinti ir, jei reikia, pakeisti.

3. Techniniai dujinių katilų priežiūros aspektai

Dujinių katilų priežiūros aspektai

Techninė dujinio katilo priežiūra yra svarbi siekiant užtikrinti jo ilgaamžiškumą ir efektyvumą. Tačiau šie darbai dažniausiai yra sudėtingi ir turėtų būti atliekami profesionalių technikų.

Vienas iš svarbiausių techninės priežiūros aspektų yra dujų vožtuvo patikrinimas ir reguliavimas. Dujų vožtuvas yra atsakingas už tinkamą dujų tiekimą į katilą, todėl būtina, kad jis veiktų tinkamai.

Kitas svarbus aspektas yra termostato tikrinimas. Termostatas yra atsakingas už katilo temperatūros kontrolę. Jei termostatas neveikia tinkamai, tai gali turėti įtakos katilo efektyvumui.

Be to, reikėtų atlikti sudegimo proceso degimo kameroje patikrinimą. Čia svarbu atkreipti dėmesį į bet kokius korozijos ar deformacijos požymius, taip pat į suodžių ar purvo kaupimąsi.

4. Dujinių katilų problemų diagnozavimas

dujinių katilų techninė priežiūra

Gedimų diagnozavimas yra esminis dujinio katilo priežiūros aspektas. Jei katilas neveikia tinkamai, reikia nustatyti problemos priežastį ir atlikti reikiamus taisymo darbus.

Pirmasis žingsnis yra vizualinis patikrinimas. Jei katilas neduoda šilumos, patikrinkite, ar yra akivaizdžių problemų, tokios kaip nuotėkis, korozija ar atsipalaidavusios dalys.

Kitas žingsnis yra techninių parametrų tikrinimas. Jei katilas neveikia efektyviai, patikrinkite spaudimą ir temperatūrą. Jei jie yra per aukšti arba per žemi, tai gali reikšti gedimą.

Galiausiai, jei nustatote problemą, kurią negalite išspręsti patys, visada turėtumėte kreiptis į profesionalų.

5. Ekonominė dujinių katilų priežiūros nauda

Tinkamai prižiūrint dujinį katilą, galite sutaupyti pinigų. Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirma, gerai prižiūrėtas katilas veikia efektyviau. Tai reiškia, kad jis naudoja mažiau energijos norėdamas suteikti reikiamą šilumą. Antra, gerai prižiūrėtas katilas turi mažesnę sugedimo tikimybę, todėl reikia mažiau taisyti ar pakeisti dalių. Galiausiai, gerai prižiūrėtas katilas ilgiau tarnauja, todėl jums nebus reikalingas naujas katilas tiek greitai, kiek tai būtų reikalinga, jei neprižiūrėtumėte savo esamo katilo.

Dujinių katilų priežiūra ne specialisto

6. Ekologinė dujinių katilų priežiūros nauda

Be ekonominių privalumų, dujinio katilo priežiūra turi ir ekologinį aspektą. Gerai prižiūrėtas dujinis katilas ne tik naudoja mažiau energijos, bet ir sukuria mažiau teršalų. Tai ypač svarbu miestų ir miestelių gyventojams, kurie nori mažinti savo neigiamą poveikį aplinkai. Taip pat, gerai prižiūrėtas dujinis katilas yra saugesnis ir mažiau linkęs sukelti gaisrą.

7. Kaip rasti tinkamą dujinių katilų priežiūros specialistą

Dujinių katilų priežiūros specialistas

Dujinio katilo priežiūra yra svarbi, bet kartais ji gali būti per daug sudėtinga, kad galėtumėte ja pasirūpinti patys. Tokiu atveju rekomenduojama kreiptis į profesionalų dujinio katilo priežiūros specialistą.

Specialistas žinos, kaip tinkamai atlikti visus reikalingus patikrinimus ir priežiūros darbus. Jis taip pat gali padėti išspręsti bet kokias problemas, kurios gali kilti su jūsų katilu.

Renkantis specialistą, verta atsižvelgti į jų patirtį, kvalifikaciją, atsiliepimus ir kainas. Taip pat reikėtų patikrinti, ar jie yra licencijuoti ir ar jie turi reikiamą draudimą.

8. D.U.K.

1. Kada turėčiau patikrinti savo dujinį katilą?

Dujinį katilą rekomenduojama patikrinti bent kartą per metus, prieš prasidedant šildymo sezonui. Tačiau, jei pastebite kokių nors nereguliarumo, pvz., sumažėjusį efektyvumą, nedidelį dujų kvapą arba garsus iš katilo, tai gali reikšti, kad katilas turėtų būti patikrintas anksčiau.

2. Kaip pašalinti dujų nuotėkį?

Dujų nuotėkis yra rimta problema, kuri gali kelti pavojų jūsų saugumui. Jei įtariate, kad yra dujų nuotėkis, nedelsdami atidarę visus langus ir duris, išeikite iš pastato ir skambinkite į dujų tiekėjo avarinę tarnybą. Nenaudokite jokių elektrinių prietaisų ir neįžiebkite jokių ugnies šaltinių.

3. Ar aš galiu pats atlikti dujinio katilo patikrinimą?

Kai kuriuos katilo patikrinimo darbus galite atlikti patys, tokius kaip vizualinis patikrinimas arba spaudimo matuoklio tikrinimas. Tačiau kai kurie darbai, pvz., dujų nustatymai arba mechaninės dalys, turėtų būti atliekami kvalifikuoto specialisto.

4. Ką daryti, jei mano dujinis katilas neduoda šilumos?

Jeigu jūsų katilas „neduoda” šilumos, pirmiausia patikrinkite, ar katilas yra įjungtas ir ar yra dujų tiekimas. Jei viskas atrodo gerai, galite pabandyti iš naujo paleisti katilą. Jei šie žingsniai nepadeda, turėtumėte kreiptis į kvalifikuotą dujinių katilų techniką.

5. Ką daryti, jei mano dujinis katilas neduoda pakankamai šilumos?

Jeigu jūsų katilas generuoją šilumą, bet ji nėra pakankama, pirmiausia patikrinkite termostato nustatymus. Jei termostatas yra nustatytas teisingai, gali būti, kad probleminė yra sistemos cirkuliacija arba yra problemų su pačiu katilu. Tokiu atveju turėtumėte kreiptis į profesionalą.

6. Kaip reguliuoti katilo spaudimą?

Katilo spaudimą galima reguliuoti naudojant katilo valdymo skydelį arba atitinkamą reguliuojamąjį vožtuvą, priklauso nuo katilo modelio. Tačiau prieš tai būtina patikrinti gamintojo rekomendacijas, nes netinkamas spaudimo sureguliavimas gali sukelti katilo veikimo problemas.

7. Ką reiškia, jei mano dujinis katilas neužkuria liepsnos?

Jei jūsų katilas nargauna dujų, tai gali reikšti keletą problemų. Galima, kad yra problema su dujų tiekimu – patikrinkite, ar dujų vožtuvas yra atviras. Taip pat gali būti, kad yra problemų su dujų sklendės arba dujų vožtuvų veikimu. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į profesionalą.

8. Ką daryti, jei mano dujinis katilas yra per daug karštas?

Jei jūsų katilas yra per karštas, tai gali sukelti pavojų ir katilo gedimą. Pirmiausia patikrinkite termostato nustatymus ir katilo spaudimą. Jei problema neišsprendžiama, kreipkitės į profesionalą.

9. Ką daryti, jei mano katilas negauna pakankamai dujų?

Jeigu katilas negauna pakankamai dujų, tai gali reikšti, kad yra problemų su dujų sklende, dujų tiekimu ar dujų degimo kamera. Reikėtų kreiptis į profesionalą.

10. Ką daryti, jei mano katilas rodo klaidos kodą?

Klaidos kodas katilo ekrane rodo, kad yra tam tikra problema. Šiuos kodus pateikia gamintojas, ir jie gali skirtis priklausomai nuo katilo modelio. Patartina susirasti informaciją gamintojo instrukcijoje arba kreiptis į profesionalą.

9. Dujinių katilų gamintojų instrukcijos

1. Junkers dujinių katilų gamintojo instrukcijos || Junkers dujinio katilo klaidų kodai

2. Bosch dujinių katilų gamintojo instrukcijos

3. Protherm dujinių katilų gamintojo instrukcijos

4. Baxi dujinių katilų gamintojo instrukcijos