Dujinio katilo Junkers gedimai, klaidos ir kodai

Šildymo sistemos gedimai ir jų taisymo būdai

Šildymas yra svarbi kiekvieno namo dalis. Šiame straipsnyje pateiksiu dažniausiai pasitaikančius šildymo sistemos gedimus ir jų taisymo būdus. Jei norite išvengti šildymo problemų ir užtikrinti efektyvų šildymą, svarbu ne tik teisingai pasirinkti šildymo sistemos įrenginius, bet ir žinoti, kaip išspręsti galimus gedimus.

Nešyla vanduo: Ne retai pasitaikančios problemos yra dėl sutrikusių automatinių pavarų ar termostato, žemo slėgio ar diafragmos. Norint nustatyti tikrąją problemos priežastį, pirmiausia patikrinkite dujinio katilo slėgį ir termostatą. Jei įtariate, kad problema kyla iš diafragmos arba vožtuvų, gali prireikti visiškai pakeisti sugedusią dalį. Rekomenduojama iškviesti specialistą, kad jis atliktų saugią patikrą ir, jei reikia, pakeistų sugedusią detalę.

Vandens pratekėjimai: Vandens nutekėjimas gali rodyti įvairius gedimus sistemoje. Dažnai tai susiję su cirkuliacinio siurblio jungtimi arba slėgio vožtuvu. Slėgio vožtuvas dažnai genda, kai slėgis nuolat viršija normą. Jei pastebite, kad vanduo patenka per siurblio jungtį, greičiausiai ji jau nusidėvėjusi ir reikia jos pakeisti naują. Jei pastebite vandens pratekėjimą aplink vamzdžius, patikrinkite, ar visi komponentai tinkamai prijungti. Šis gedimas gali rodyti ir susikaupusią koroziją.

Keisti garsai dujiniame katile: Skirtingi keisti garsai gali atsirasti dėl į sistemą patekusio oro, per žemo vandens lygio, vandens užvirimo arba vamzdžių gedimo. Garsas, panašus į užkaitusį virdulį, gali rodyti, kad sistema perkaitina vandenį. Kalkių ar nuosėdų buvimas šilumokaityje gali trukdyti vandens pratekėjimą katilo viduje, dėl ko vanduo užverda. Ši problema dažniau pasitaiko teritorijose, kuriose yra kieto vandens. Jei pastebite neįprastus vandens kunkuliavimo garsus, nerekomenduojama jų ignoruoti. Pastovus vandens virimas katilui gali sukelti jo darbo sutrikimus ir su laiku atsirasti rimtesnių gedimų

Išsijunginėjanti indikatoriaus šviesa: Šios problemos priežastis dažnai yra sugedęs termoporas, kuris stabdo dujų tiekimą, arba nuosėdos, susikaupusios ties indikatoriaus šviesa. Prieš bandydami vėl įjungti indikatoriaus šviesą, patikrinkite dujotiekį. Įsitikinkite, kad katilas prijungtas prie veikiančios dujotiekio sistemos, ir tada bandykite įjungti šviesą. Jei šviesa toliau išsijunginėja, rekomenduojama iškviesti specialistą.

Žemas sistemos slėgis: Žemas slėgis gali kilti dėl centrinio šildymo sistemos gedimų. Norint patikrinti katilo slėgio lygį, pažvelkite į įmontuotą matuoklį. Jei matuoklis rodo mažiau kaip 1, tai gali reikšti, kad vanduo nutekėjo arba sugedo papildymo/nupylimo arba apsauginis vožtuvas.

Užšalęs kondensacinis vamzdis: Kondensacinis vamzdis atskiria katilą nuo rūgštinio vandens, susidarčio iš išleistųjų dujų, kad jis galėtų nutekėti į lauką. Jei kondensacinis vamzdis užšąla dėl žemos išorės temperatūros, tai dažnai rodo ir praneša pati katilo sistema. Internete galite rasti instrukcijų, kaip atšildyti užšalę vamzdį naudojant šiltą vandenį. Tačiau jei nejaučiate pakankamo pasitikėjimo savo sugebėjimais, geriau iškviesti specialistus.

Termostato sutrikimai: Termostato gedimai dažnai susiję su nustatymų netikslumu, kaitinimo įjunginėjimu arba išjunginėjimu tuomet, kai to neturėtų būti. Prieš diagnozuojant šią problemą, patikrinkite, ar visi nustatymai yra teisingi. Problema gali būti, jog per žema nustatyta šildymo kontūro temperatūra. Jei nustatymai teisingi, tikėtina, kad termostatas yra sugedęs ir reikėtų jį atnaujinti.

Nešylantys radiatoriai: Jei ne visi radiatoriai šyla arba šyla tik apatinė jų dalis, tai gali reikšti, kad sistema yra užkimšta nuosėdomis arba oru, ir šiluma negali pasiskirstyti vienodai. Jei šyla tik radiatoriaus dalis, gali reikti tik nuorinti juos. Tai nėra sudėtingas procesas, kurį galite atlikti patys.

Katilo išsijunginėjimas: Katilo išsijungimą gali sukelti įvairios problemos. Tai gali būti sugedęs termostatas, užkimštas vožtuvas, oras susikaupęs vamzdžiuose arba žemas slėgis. Kiekviena iš šių problemų yra aptarta ankstesniuose punktuose. Jei nepavyksta rasti dujinio katilo gedimo priežasties, geriausia pasikliauti specialistu, kuris galės surasti sugedusią dalį ir ją sutvarkyti ar pakeisti naują.

Svarbu prisiminti, kad šiame straipsnyje pateikti patarimai skirti informuoti žmones apie dažniausiai pasitaikančius dujinių katilų gedimus, tačiau remonto darbus geriausiai atlikti patyrę specialistai. Jei susiduriate su gedimais arba kyla kokių nors problemų su dujiniu katilu, rekomenduojama kreiptis į profesionalus šildymo sistemos remontui ir aptarnavimui.

Junkers CerapurSmart dujinio katilo gedimai ir jų kodai:
A7 Sugedęs karšto vandens temperatūros jutiklis.
(ZWB)
A8 Nutrauktas duomenų perdavimas,
AdNeatpažintas bako temperatūros jutiklis.
b1Neatpažintas kodavimo kištukas.
b2, b3Vidinė duomenų triktis
C6Neveikia ventiliatorius.
CCNeatpažintas lauko temperatūros jutiklis.
d3Atsijungė išorinis kontrolės įtaisas.
E2Sugedęs ištekančio srauto temperatūros jutiklis.
E9Atsijungė šilumokaičio temperatūros ribotuvas arba
išmetamųjų dujų temperatūros ribotuvas.
EANeatpažinta liepsna.
F0Vidinis gedimas.
F1Vidinė duomenų triktis.
F7Nors degiklis išjungtas, liepsna vis tiek atpažįstama.
FAIšjungus dujas, liepsna atpažįstama.
Fd„Reset“ mygtukas buvo neteisingai paspaustas.
ZSB 14-3 C, ZSB 22-3 C, ZWB 28-3 C katilams