Šildymo sistemos plovimas

Šildymo sistemų technologijoms žengiant į priekį, sistemai priežiūros reikia vis mažiau, tačiau net pažangiausią centrinio šildymo sistemai karts nuo karto reikia šildymo sistemos plovimo. O jeigu pas jus šildymo sistema senesnė, tą daryti reikės dažniau. Ir pirmas signalas, kad laikas tą padaryti, silpniau nei, rodos, turėtų šildantys radiatoriai ir atvėsę namai, kartais – nemalonus kvapas. Dar vienas signalas, kad sistemai reikia valymo – netolygiai šylantys radiatoriai.

Šildymo sistemos valymas gali padėti net sumažinti sąskaitas už šildymą, nes namai bus šildomi efektyviau ir šilumai palaikyti reikės mažiau energijos. Šildymo sistemą išvalyti galite ir patys, tačiau profilaktiškai rekomenduojama šį darbą patikėti ir profesionalams.

Kodėl reikia plauti šildymo sistemą?

Šildymo sistemoje cirkuliuojantis vanduo ilgainiui užsiteršia ir gali pridaryti rimtų problemų visai sistemai. Sistemos vamzdžiuose kaupsis dumblas ir nešvarus vanduo, kuris trikdys efektyvų šildymą.

šildymo sistemos plovimas, užsikišę radiatoriai

Norime atkreipti dėmesį, kad šildymo sistemą reikėtų valyti ne tada, kai pradedate patirti problemų. Nelaukite, kol pradės lįsti problemos ir pasirūpinkite švara reguliariai. Tai prevencinė priemonė, padedanti užtikrinti ilgesnį šildymo sistemos tarnavimo laiką ir maksimalų efektyvumą kuo ilgiau.

Iškart pasakysime, kad šildymo sistemos valymas nėra pati paprasčiausia užduotis. Todėl jei manote, kad gali nepavykti tinkamai išvalyti sistemos ar nenorite tam skirti laiko, visada galite išsikviesti mūsų specialistus, kurie tą padarys greitai ir efektyviai už jus. Na, o jeigu pasiryžote sistemą išsivalyti patys, pasidalinsime patarimais, kaip tą padaryti.

Pravartu žinoti, kad sistemų, kuriose labiau kaupiasi nešvarus vanduo ir dumblas, plovimas yra sudėtingesnis, todėl tokių sistemų nerekomenduojama plauti patiems – palikite šią užduotį kvalifikuotiems profesionalams. Tačiau jei sistema gana nauja ir planuojate atlikti paprastą valymą su specialiomis priemonėmis, tą galite padaryti ir patys.

Kaip atlikti paprastą šildymo sistemos plovimą?

šildymo sistemos plovimas REMS
  • Prieš valant sistemą, ją reikia atvėsinti – išjungti katilo maitinimą.
  • Atvėsus sistemai, suraskite išleidimo čiaupą. Jis dažniausiai yra ant radiatoriaus viename iš žemiausių sistemos taškų. Prijunkite prie čiaupo žarną ir nuveskite ją iki kanalizacijos, į kurią išpilsite nešvarų vandenį ir dumblą. Prijungę žarną, atidarykite ventiliacijos angas ir išleiskite vandenį.
  • Išleidus nešvarų vandenį, užpildykite sistemą švariu: uždarykite vožtuvą ir atidarykite vandens tiekimą. Nepamirškite nuolat tikrinti slėgio, kad įsitikintumėte, jos jis išlieka saugiose ribose. Beje, jei sistema sandari, turėsite naudoti užpildymo kilpą, kad vanduo patektų į sistemą.
  • Sumontuoki magnetinį filtrą prieš pat katilą (neprivaloma).
  • Tada išleiskite radiatorius, atidarydami kiekvieno radiatoriaus išleidimo vožtuvą, kad pašalintumėte viduje esantį orą. Tą padarykite su visais radiatoriais ir tik tada pereikite prie kito žingsnio.
  • Jei sistemos valymui naudosite specialų produktą, jį naudoti galite dabar. Ant valiklio turėtumėte rasti instrukciją, kaip jo įpilti į centrinio šildymo sistemą. Atkreipkite dėmesį, kad valiklio naudojimas priklauso ir nuo to, ar sistema yra ventiliuojama, ar sandari.
  • Vėl įjunkite šildymą. Leiskite sistemai veikti normaliai bent valandą, kol valiklis suskaidys vamzdžiuose susikaupusius nešvarumus.
  • Valikliui atlikus savo darbą, reikia sistemą praplauti su specialiu plovimo aparatu, kad neliktų cheminių medžiagų. Kad sistema švari parodys iš jos išleidžiamas skaidrus vanduo.
  • Tada sistema užpildykite inhibitoriumi pagal jūsų sistemos poreikį.
  • Vėl nuroinkite sistemą.

Reguliariai plaunant šildymo sistemą, ji tarnaus ilgiau ir efektyviau, o sąskaitos už šildymą nebus didesnės nei turėtų būti. Kadangi šis darbas reikalauja ir laiko, ir šiek tiek žinių, rekomenduojame jį patikėti mūsų specialistams.