Kondicionieriaus priežiūra

Reguliarios kondicionieriaus priežiūros reikalauja tokios kondicionieriaus dalys kaip filtrai, ritės ir pelekai. Ilgainiui šios dalys užsiteršia, pradeda veikti mažesniu našumu, dėl ko energijos suvartojimas auga, o komfortas namuose mažėja. Apžvelkime detaliau, kokios priežiūros reikia kiekvienai iš šių dalių.

Oro kondicionierius aktualus visus metus. Vasaromis jis gelbsti nuo kaitros, žiemą gali padėti palaikyti šilumą namuose. Tačiau tam, kad jūsų oro kondicionierius veiktų sklandžiai ir pilnai atliktų savo funkciją, svarbu jį tinkamai ir reguliariai prižiūrėti. Verta prisiminti, kad tinkamai prižiūrimas kondicionierius veiks efektyviau ir pareikalaus mažiau energijos sąnaudų.

Oro kondicionieriaus filtras

Kondicionieriaus filtras kaip kempinė sugeria ir sulaiko kartu su oro srautu judančias dulkes, pūkelius ir kitas daleles. Ilgainiui filtras užsikemša, pro jį praeina vis mažesnis oro srautas ir kondicionieriaus efektyvumas krenta. Todėl pirmoji užduotis yra reguliariai keisti arba valyti filtrus. Tai padės apsaugoti nuo nešvarumų ir kitas kondicionieriaus dalis, taip pat sutaupyti energijos. Vien pakeitus užsikimšusį filtrą švariu, energijos sąnaudos gali sumažėti nuo 5% iki 15%.

Svarbu žinoti, kad kai kurių tipų filtrai gali būti naudojami daug kartų, tad juos užtenka reguliariai išvalyti. Kiti turi būti reguliariai keičiami. Kas kiek laiko valyti arba keisti filtrus, priklauso ir nuo konkretaus kondicionieriaus tipo bei efektyvumo, tačiau dažniausiai vasaros sezonu rekomenduojama tą daryti kas mėnesį arba du. Jeigu namuose turite kailinių augintinių ar filtras naudojamas itin dažnai, filtrus valyti arba keisti gali tekti ir dažniau.

Oro kondicionieriaus ritė

Tai dar viena detalė, kuri ilgainiui užsiteršia ir kemšasi. Tiesa, tinkamai prižiūrint kondicionieriaus filtrus, ritė ilgesnį laiką išliks švari. Visgi su laiku ir joje prisirenka nešvarumų, mažinančių oro srautą ir ritės gebėjimą sugerti šilumą. Rekomenduojama bent kartą per metus patikrinti kondicionieriaus ritę ir, jeigu ji teršiasi, ją išvalyti.

Lauko kondensatoriaus ritė gali užsiteršti dėl aplinkoje esančių nešvarumų ir įvairių dalelių – dulkių, augalų. Todėl rekomenduojama, kad šalia kondensatoriaus būtų kuo mažiau šiukšlių ir žalumynų. Išvalykite teritoriją bent 0,6 m spinduliu aplink kondensatorių ir tai padės užtikrinti tinkamą švaraus oro srautą.

Oro kondicionieriaus pelekai

Kondicionieriaus aliumininiai pelekai ilgainiui deformuojasi ir susilenkia, taip užblokuodami tinkamą oro srautą per ritę. Juos reguliariai reikėtų ištiesinti specialiomis pelekų šukomis. Grąžinus pelekus į pradinę būseną, kondicionierius veiks efektyviau ir tarnaus ilgiau.

Oro kondensato vamzdeliai

Vamzdelius, kuriais nuteka susidaręs kondensatas, taip pat reikėtų reguliariai pravalyti. Tai padaryti galite per juos pravedę kietą laidą. Kai vamzdeliai užsikemša, kondicionierius negali sumažinti drėgmės, dėl kurios pertekliaus ilgainiui gali pradėti blukti sienos ar kilimai.

Kaip pasiruošti žiemai?

Atėjus žiemai, oro kondicionierių rekomenduojama uždengti, ypač centrinio kondicionieriaus lauko bloką. Taip apsaugosite jį nuo nepalankių oro sąlygų ir šiukšlių.

Kada jau reikia profesionalios pagalbos?

Paprastą reguliarią priežiūrą galite atlikti ir patys, tačiau karts nuo karto rekomenduojama kondicionieriaus techninį aptarnavimą patikėti profesionalui. Jis nuodugniai patikrins įrenginį ir sureguliuos jį, kad ir toliau jums tarnautų efektyviai ir taupiai.

Kokią priežiūrą atliks specialistas?

  • Patikrins, ar yra tinkamas freono kiekis
  • Patikrins, ar nėra freono nuotėkio
  • Surinks freoną, kuris turi būti pašalintas iš sistemos
  • Išmatuos oro srautą per garintuvo ritę
  • Patikrins ir užsandarins kanalų nuotėkį centrinėse sistemose
  • Patikrins, ar tinkamai veikia elektrinis valdymas ir šildymo bei vėsinimo sistema neveikia tuo pačiu metu
  • Patikrins elektros gnybtus, nuvalys ir priverš jungtis
  • Suteps variklius ir patikrins kondicionieriaus diržų sandarumą bei nusidėvėjimą
  • Patikrins termostato tikslumą

Visa tai padės užtikrinti kondicionieriaus ilgaamžiškumą ir komfortą jūsų namuose.