Kokią temperatūra palaikyti grindinio ir radiatorinio šildymo katile?

Dujinio katilo temperaturos palaikymas grindiniam ir radiatoriniam šildymui gali skirtis priklausomai nuo konkretaus šildymo sistemos ir jos parametrų. Tačiau dauguma šildymo sistemų, kurios naudoja dujinį katilą, turi rekomenduojamas temperatūras, kurias galima naudoti grindiniam ir radiatoriniam šildymui.

Grindiniam šildymui dažniausiai nustatoma žemesnė temperatura nei radiatoriniam šildymui. Paprastai rekomenduojama grindinio šildymo sistema veiktų su vandens temperatūra tarp 25 ir 38 laipsnių Celsijaus. Šiuo temperatūros diapazonu grindiniui užtikrinamas efektyvus šildymas be pernelyg aukštų grindų paviršiaus temperatūrų.

Grindys iš medienos – 27 laipsniai
Grindinis padengtas vinilo danga – 27 laipsniai
Grindinis pytelių šildymas – 29 laipsniai
Grindinis su kilimine danga – 27 laipsniai

kokia temperatura palaikyti grindiniame šildyme

Radiatoriniam šildymui dažniausiai nustatoma aukštesnė temperatura, nes radiatorių paviršius turi būti pakankamai karštas, kad būtų galima paskirstyti šilumą kambariuose. Rekomenduojama radiatorinio šildymo sistema veiktų su vandens temperatūra tarp 45 ir 60 laipsnių Celsijaus. Tačiau šie skaičiai taip pat gali skirtis priklausomai nuo individualių sistemos parametrų.

radiatornis šildymas temeperatūros palaikymas

Svarbu suprasti, kad šios temperatūros yra tik rekomendacijos, o optimalią temperatūrą galima nustatyti pagal jūsų individualius poreikius ir aplinkybes. Taip pat būtina atsižvelgti į šildomų patalpų izoliaciją, išorės temperatūrą ir kitus veiksnius, kurie gali turėti įtakos šildymo sistemos veikimui. Todėl geriausia pasikonsultuoti su specialistu arba gamintoju, kad gautumėte konkretesnių rekomendacijų, pritaikytų jūsų situacijai.