Boilerių techninis aptarnavimas

Boileris – vandens talpykla, kurioje nuolat ir nenutrūkstamai cirkuliuoja vanduo. Boileris atlieka vandens šildymo funkcija elektros pagalba. Neturint šilto vandens tampa puikus pagalbininkas sodo namelyje, vasarnamyje, nuosavame name, bute ar kitose patalpose. Įsigijus boilerį būtina jį tinkamai prižiūrėti, kad būtų išvengta gedimų anksčiau laiko. Svarbiausia sąlyga, kad laiku būtų atliktas boilerių techninis aptarnavimas. Vandens šildytuvo aptarnavimas reikalinga norint užtikrinti prietaiso kokybišką veikimą. Jei aptarnavimo nesugebate pasidaryti patys, įsikvieskite specialistus, kurie atliks techninį aptarnavimą.

Boilerio veikimo mechanizmas

Boilerio veikimas labai primena virtuvinio virdulio mechanizmą. Vandens šildytuvo kaip ir virdulio viduje yra spiralė, kurios dėka išgaunamas karštas vanduo. Šildytuvas turi netgi du kaitinimo elementus, o kombinuoti boileriai turi du gyvatukus ir instaliuota vidinį šilumokaitį. Į paprasto ir kombinuoto boilerio vidų patenka šaltas vanduo, kuris apsupa kaitinimo elementą esanti boilerio dugne. Kaitinimo elementas pamažu pradeda šildyti vandenį. Šildomas vanduo kaupiasi šildytuvo viršuje ir leidžiant karštą vandenį jis išbėga pro išėjimo vamzdį. Taip gauname karštą vandenį, kuris reikalingas maudantis, plaunant indus ar atliekant kitus buitinius darbus. Prietaiso veikimas nėra sudėtingas, tačiau veikimui įtakos turi visos jame esančios detalės, sugedus vienai, gali sugesti visas prietaisas.

boilerių techninis aptarnavimas

Boilerio techninis aptarnavimas

Norint nepertraukiamai gauti karšto vandens būtina laikui bėgant atlikti boilerio profilaktiką. Boileris nuo jame esančio vandens pradeda kalkėti. Boilerio valymas turi būti atliekamas laiku, kad būtų išvengta didesnių išlaidų ar net pačio boilerio keitimo. Boilerio nukalkinimas prasideda nuo šildytuvo išjungimo iš elektros lizdo. Išjungus šildytuvą būtinai reikia užsukti vandens tiekimo vožtuvą ir atsukti apsauginį vožtuvą, kad ištekėtų susikaupęs vanduo. Ištekėjus vandeniui yra ištraukiamas kaitinimo elementas. Jeigu kaitinimo elementas neužkalkėjęs ar neaplipęs kalkių nuosėdomis – jo valyti nereikia. Išvalomas tik boilerio vidus. Jeigu kaitinimo elementas aplipęs kalkių nuosėdomis, jis turi būti išvalytas. Šildymo prietaisą reikia saugoti nuo perkaitimo. Tą galima padaryti kuriam laikui išjungiant prietaisą iš elektros tinklo.

Boilerių techninis aptarnavimas

Jeigu susidūrėte su boilerio paprastesniu ar rimtesniu gedimu išsikvieskite profesionalus, kurie atliks boilerio profilaktiką ir savo turimomis priemonėmis ir patirtimi gedimą pašalins.

Boilerio teno keitimas

Boilerio kaitinimo elementas dar kitaip vadinamas tenu. Tenai užtikrina vandens kaitimą boileryje ir jiem sugedus vandens kaitinimo procesas šildytuve sustoja. Boilerio teno keitimas yra gana sudėtingas procesas, todėl rekomenduojame kviestis profesionalus, kurie yra patyrę šioje srityje.

Tenų keitimas prasideda nuo boilerio atjungimo nuo elektros tinklo. Prieš keičiant teną vanduo esantys boileryje turi atvėsti. Atvėsus vandeniui atidaroma dengiamoji plokštė ir nuo kaitinimo elemento įvado nuimamas izoliacinis sluoksnis. Įsitikinus, kad elektros laidais netekama srovė atsukami varžtai ir laidai atjungiami. Atjungus boilerį iš jo būtina išleisti vandenį, bei atjungti tenus nuo termostato. Atjungus išimami tenai ir nuvalomos vietos į kurias jie dedasi. Įsigyti nauji tenai įdedami į boilerį ir pritvirtinami. Laidai sujungiami, uždedama izoliacija, boileris uždaromas, bei atstatoma jo veikla. Tentų pakeitimas baigtas.

boilerių technininis aptarnavimas

Boilerio techninis aptarnavimas

Teikiame šias boilerių techninio aptarnavimo paslaugas:

  • Boilerio remonto metu įvertiname magnio anodo stovį ir esant reikalui jį pakeičiame nauju.
  • Remontuojame boilerio valdymo pultus bei elektrinius blokus.
  • Atliekame vandens šildytuvo profilaktika.
  • Išvalome jūsų boilerį taip apsaugodami nuo užkalkėjimo ir susidariusių papildomų nepatogumų jums.
  • Kaitinimo elementų (tenų) keitimas.